ADIM ADIM FOTOKABİN

 

NEDİR ?

FOTOKABİN, anında Vesikalık, Portre, Fon Resimli Portre fotoğraf çekebilen Self-Servis Fotoğraf Otomatıdır.

NASIL ÇALIŞIR ?

FOTOKABİN tamamen otomatik çalışır. Kullanıcıyı Görüntülü Bilgisayar Monitörü ve Sesli Yönlendirme Yazılımı sayesinde yönlendirir ve FOTOĞRAF ÇEKME işlemini herhangibir OPERATÖR yardımı veya gereksinimi olmadan 1-2 Dakika içersinde tamamlar.

ÇALIŞMASI İÇİN NE GEREKİR ?

FOTOKABİN çalışması için herhangibir operatör yardımına ihtiyaç duymaz. Sadece 220Volt şebeke voltajı yeterlidir.

DAYANIKLIMIDIR ?

FOTOKABİN tüm dış etkenler ve darbelere dayanıklı olarak imal edilmiştir. Tüm normlara uygunluğu ile Kendi Kendine Hizmet Otomatı olarak tasarlanmış ve Kullanıcıya uzun ömürlü ve kolay kullanımlı yapısı ile yıllarca hizmet edebilecek şekilde üretilmiştir. FOTOKABİN son derce dayanıklı bir cihazdır. Çok az arızalanır. Arızalanması durumunda DEDEM Türkiye'nin tüm ülke genelindeki yetkili servisleri tarafından ARIZA 24 saat içersinde FOTOKABİN'in olduğu yerde müdahale edilerek ÜCRETSİZ olarak giderilir.

BİNA İÇİ ve DIŞINDA ÇALIŞABİLİR Mİ ?

FOTOKABİN, dış darbe ve hava koşullarına karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır. İsterseniz BİNA İÇİNDE, isterseniz BİNA DIŞINDA, isterseniz tamamen DIŞ MEKANDA kullanabilirsiniz.

NE KADAR ZAMANDA FOTOĞRAF BASAR ?

FOTOKABİN, müşterisin işlemini 1 Dakika içersinde tamamlamakta ve fotoğrafı 30 saniyede almaktadır.

NE TİP FOTOĞRAF ÇEKER ?

a-                   Vize Başvurularında geçerli olan BIOMETRİK özellikli Vesikalık Fotoğraf çekebilmektedir. Toplam 7 Adet olmak üzere 4 adet 35mmX45mm ufak boy , 3 adet 50mmX50mm büyük boy biyometrik vesikalık çekebilmektedir.

Müşteri dilerse alternatif olarak 8 adet 35mmX45mm ufak boy vesikalık veya 1 ad orta boy portre + 4 adet 35mmX45mm vesikalık fotoğraf da çektirebilir.

b-                   10cmX15cm ebadında Tüm Yüz Portre fotoğraf çekebilmektedir.

c-                   10cmX15cm ebadında Arka Fon olarak farklı neşeli resimler koyarak ayrıca EĞLENCE fotoğrafı da çekebilmektedir.

d-                   Mini Fotoğraflı etiket basabilir

e-                   Posta Kartı Fotoğrafı basabilir.

VESİKALIK FOTĞRAFLAR RESMİ KURUMLARDA GEÇERLİMİDİR ?

FOTOKABİN ile çektirilen vesikalık fotoğraflar, tüm resmi kurumlarda geçerlidir çünkü ıslak imza ve mühür-kaşe mürekkebini üzerinde tutabilen Termal Kağıt Baskı sistemi ile çalışmaktadır. Ayrıca vesikalık fotoğraflar, biometrik olma özellikleri sayesinde tüm vize başvurularında geçerlidir.

MÜŞTERİ ÖDEMEYİ NASIL YAPAR ?

FOTOKABİN, fotoğraf bedelini 1 YTL ve 50 KURUŞ olmak üzere Bozuk Para veya 5 YTL olmak üzere Banknot ile alabilmektedir.

FOTOĞRAF FİYATLARI NE KADARDIR ?

FOTOKABİN ile fotoğraf çektirmek, anında hizmet almak gibi büyük bir avantajın yanı sıra son derece ucuzdur. 8 Adet Vesikalık fotoğraf bedeli 5 YTL, Arka Fon Resimli Portre bedeli 3 YTL, Portre Fotoğraf bedeli 2 YTL'dir.

FOTOKABİN İLE FOTOĞRAF ÇETİRMENİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

1-                   En büyük avantajı ihtiyacınız olduğunda HEMEN ve ANINDA fotoğraf çektirebilmenizdir.

2-                   Ayrıca çekilen vesikalık resimler tüm resmi kurumlar ve vize başvurularında geçerlidir.

3-                   Fotoğrafınızı çektirirken KENDİ GÖRÜNTÜNÜZÜ görerek ve çekilen pozunuzu beğenerek bastırma şansına shipsiniz.

4-                   FOTOKABİN, anında ve kaliteli hizmeti çok uygun fiyat ile beraber sunmaktadır.

FOTOĞRAFLARIM ZAMAN İÇİNDE RENK KAYBINA UĞRAR MI ?

FOTOKABİN ile çekilen fotoğraflar minimum 120 YIL RENK KAYBINA UĞRAMAZLAR. Zira baskı tekniği Termal baskı olup fotoğraf üzerine özel koruyucu film tabakası ile ek koruma uygulanmaktadır.

İŞLETMECİ İÇİN AVANTAJLAR ve ÇALIŞMA MODELLERİ

 

YATIRIM MALİYETİ NEDİR ?

FOTOKABİN, kar getirisi oranı ile karşılaştırıldığında en uygun yatırım maliyetine sahip işletme otomatıdır. Uygun yeriniz olması durumunda FOTOKABİN yatırım maliyeti “0” dır.

İŞLETME MALİYETİ NEDİR ?

FOTOKABİN işletme maliyeti en az otomat cihazıdır. İşletmeci herhangbir operatör ihtiyacı olmadan FOTOKABİN'i çalıştırabilmektedir böylece personel gideri “0” dır.

* Son derece az elektrik sarfiyatı ile bir buzdolabindan daha az elektrik harcar.

* 1 Rulo Kağıt ile 700 Adet 10x15 ebadında fotoğraf baskısı yapar.

* 1 Adet Fotoğraf baskısı için kağıt maliyeti sadece 0,35 Kuruştur.

KAR MARJI NEDİR ?

FOTOKABİN, baskı maliyeti ile satış bedeli orantısı karşılaştırıldığında en karlı otomat cihazıdır. Fotoğraf baskı maliyeti ile satış fiyatı oranlandığında birim baskıda 1'e 14.5 kar marjı ile İŞLETMECİSİNE ulaşılması imkansız bir KAR AVANTAJI sağlamaktadır. ( %1450 )

ÇALIŞMA MODELLERİ NELERDİR ?

Uygun yeriniz veya TİCARİ açıdan ilişkileriniz veya çevreniz olduğunu düşünüyor ve FOTOKABİN işletmecisi/bayiisi olmak istiyorsanız, DEDEM Türkiye siz değerli İŞLETMECİ BAYİİ İŞ ORTAKLARIMIZ için 3 ayrı iş ortaklığı planı sunmaktadır :

A-                  GİRİŞ SEVİYESİ FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

B-                   İLERİ SEVİYE FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

C-                  BÖLGESEL FOTOKABİN BAYİİ

NERESİ UYGUN BİR YERDİR ?

FOTOKABİN işletmecisi olmak için UYGUN yer, hareketli, insan trafiğinin yoğun olduğu TÜM noktalardır.

Örnek olarak:

·                     Metro, Tramvay, Tren istasyonları, Otobüs Durakları, Havalimanları, Vapur İskeleleri gibi ulaşım noktaları.

·                     Tüm Ehliyet, Pasaport, Nüfus, Tapu, Sigorta, Vergi daireleri.

·                     Hastahane, Okul, Postahane gibi sosyal hizmet binaları.

·                     Alış-Veriş merkezleri, Meydanlar ve daha birçok noktalar

Verilebilir. Genel anlamda, 1 ay süresince çalıştığında , günlük ortalaması en az 10 ADET Vesikalık Baskı olabilecek HER NOKTA FOTOKABİN İŞLETMESİNE UYGUN ve CAZİP bir noktadır.

İŞLETMECİNİN SORUMLULUĞU NELERDİR?

FOTOKABİN işletmesi son derece kolaydır. FOTOKABİN işletmecisi yalnızca :

·                     FOTOKABİN'i temiz tutmak

·                     FOTOKABİN kağıdını gerektiğinde ikmal etmek

·                     GÜNLÜK HASILATI toplamak

·                     FOTOKABİN'de herhangibir arıza olması durumunda DEDEM Türkiye teknik servisine çağrıda bulunmak

İle sorumludur.

 

İŞLETMECİ İÇİN FOTOKABİN ADEDİ SINIRI VARMIDIR?

İşletmeci için herhangibir FOTOKABİN adedi sınırı yoktur. Uygun olduğunu düşündüğünüz her noktaya FOTOKABİN koyabilirsiniz.

İŞLETMECİ MODELLERİ NELERDİR ?

FOTOKABİN işletmecisi olmak son derece kolaydır. UYGUN yeriniz var ise DEDEM Türkiye FOTOKABİN işletmecisi olmak isteyenler için çok cazip 2 farklı FOTOKABİN İŞLETMECİSİ ve FOTOKABİN BÖLGE BAYİİLİĞİ MODELİ hazırlamıştır. Her iki FOTOKABİN İŞLETMECİSİ modeli de Gelir Paylaşımı esasına dayanan KAR ORTAKLIĞI modeli olup,

A-                 GİRİŞ SEVİYESİ FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

B-                  İLERİ SEVİYE FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

şeklindedir.

 

İŞLETMECİ OLMA KOŞULLARI NELERDİR ?

Her iki FOTOKABİN İŞLETMECİSİ modeli arasındaki tek fark FOTOKABİN işletmecisine masraflar düştükten sonra NET HASILAT üzerinden verilen KAR PAYI oranıdır. Öncelike, FOTOKABİN işletmecisi adayı, FOTOKABİN'i koyabileceğini düşündüğü nokta hakkındaki bilgiyi ve belgeleri DEDEM Türkiye'ye iletir. DEDEM Türkiye uzman ekipleri 1 hafta içinde önerilen noktanın expertizini yapar.

Önerilen noktanın FOTOKABİN için UYGUN bir nokta olduğunu tespit edilmesi durumunda FOTOKABİN, DEDEM Türkiye satış temsilcileri 1 Hafta içinde işletmeci adayı ile görüşmek için ziyaret randevusu planlar ve FOTOKABİN KİRALAMA SÖZLEŞMESİ imzalanır.

FOTOKABİN KİRALAMA SÖZLEŞMESİ imzalanmasını takiben 1 Hafta içersinde FOTOKABİN , tespit edilen noktaya konur ve çalışır halde işletmeciye teslim edilir.

 

A-      GİRİŞ SEVİYESİ FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

·                     İşletmeci FOTOKABİN için herhangibir Deposito bedeli ödemez.

·                     Önerilen yerin uygunluğuna bağlı olarak FOTOKABİN işletmecisine masraflar düştükten sonra NET HASILAT üzerinden %20 ila %30 arasında KAR PAYI VERİLİR.

·                     Aylık hasılatın teminatı olarak KİRA SÖZLEŞMESİ sonunda iade edilmek üzere 2.000 Euro karşılığında deposito veya teminat verir.

·                     Teminat miktari KESİNTİSİZ olarak Kira Süresi sonunda İŞLETMECİYE iade edilir.

·                     Minimum kiralama İŞLETME süresi 1 YILDIR.

 

B-      İLERİ SEVİYE FOTOKABİN İŞLETMECİSİ

·                     Aylık hasılatın teminatı olarak KİRA SÖZLEŞMESİ sonunda iade edilmek herhangibir teminat verilmesine gerek yoktur.

·                     İşletmeci FOTOKABİN için 8.000 Euro Deposito bedeli öder.

·                     Önerilen yerin uygunluğuna bağlı olarak FOTOKABİN işletmecisine masraflar düştükten sonra NET HASILAT üzerinden %50 ila %60 arasında KAR PAYI VERİLİR.

·                     Teminat miktari, yıllık %5 amortisman gideri düşülerek Kira Süresi sonunda İŞLETMECİYE iade edilir.

·                     Minimum kiralama İŞLETME süresi 1 YILDIR.

FOTOKABİN BÖLGE BAYİİ OLMAK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR ?

 

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiiliği için bayiilik talep eden adayın bulunduğu bölgede Aktif bir Ticari kimliği olması tercih edilmektedir.

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiiliği için 4 ayrı model FOTOKABİN ünitesinden 1'er adet cihazın FOTOKABİN Bölge Bayisi tarafından satın alınması ve bulunduğu bölgede teşhir amaçlı olarak işletilmesi ve/veya gösterilmesi talep edilmektedir.

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiisi olacak adayın alacağı ilk 4 adet cihaz için 1 defaya mahsus olmak üzere cihaz bedelleri üzerinden %30 indirim uygulanmaktadır. FOTOKABİN Bölge Bayiisi, cihaz satış bedelleri üzerinden %25 indirim hakkına sahiptir.

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiisi, bulunduğu bölge sınırları içinde 3. şahıslara İŞLETMEYE FOTOKABİN verebilir ve çalıştırabilir.

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiisi, birim kağıt fiyatı üzerinden %10 indirim hakkına sahiptir.

·                     FOTOKABİN Bölge Bayiisi, bulunduğu bölge sınırları içindeki 3. şahıslara İŞLETMEYE verilen FOTOKABİN'ler için FOTOĞRAF KAĞIDI TEDARİKÇİSİ konumundadır.

PDF Formatında indirmek için tıklayınız